Implant-Clinic

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo – twarzowych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ortodoncja

Estetyczny uśmiech, równe uzębienie oraz możliwość skorygowania problemów szczękowo-twarzowych to jedne z następstw, jakie mogą mieć miejsce po odwiedzeniu gabinetu ortodontycznego.

Czym zajmuje się ortodoncja?

Ortodoncja to dziedzina, w ramach której lekarz ortodonta przeprowadza badania profilaktyczne, leczy wady zgryzu, a także wady szczękowo–twarzowe.

Celem odwiedzenia gabinetu ortodontycznego mogą stać się nie tylko badania profilaktyczne, lecz także rozpoczęcie terapii, której priorytetem będzie poprawienie warunków zgryzowych oraz estetyki uzębienia. Ponadto w przypadku wad szczękowo–twarzowych w trakcie leczenia może dojść również do korzystnych zmian w proporcjach dolnego i centralnego odcinka twarzy.

Dla kogo przeznaczony jest aparat ortodontyczny?

Implant-Clinic to centrum ortodoncji, w którym zajmujemy się zarówno eliminowaniem wad zgryzu, jak i przeprowadzaniem badań profilaktycznych. Należy jednak pamiętać, że o możliwości rozpoczęcia terapii decyduje lekarz ortodonta. To on proponuje metody leczenia oraz przedstawia zalecane aparaty ortodontyczne.

Jaki aparat ortodontyczny wybrać?

W gabinecie Implant-Clinic dostępnych jest kilka rodzajów aparatów, które dobierane są w zależności od wyniku konsultacji oraz preferencji Pacjenta.

Aparaty ruchome proponujemy dzieciom w wieku wzrostowym z uzębieniem mieszanym. Korzystanie z usług centrum ortodoncji na tym etapie często pozwala na wyeliminowanie konieczności leczenia za pomocą aparatu stałego w późniejszych latach.

Aparaty stałe proponuje lekarz ortodonta. W centrum ortodoncji Implant-Clinic oferujemy różne modele - od aparatów stałych metalowych aż po samoligaturujące się kosmetyczne, czyli prawie niewidoczne.

Kolejne rozwiązanie, jakie stosuje nasz gabinet ortodontyczny, to system Alinger. Są to przezroczyste nakładki, które mają za zadanie prostować zęby bez konieczności korzystania z metalowych drutów.

Podsumowując, ortodonci zajmują się m.in. badaniami profilaktycznymi oraz niwelowaniem problemów ze zgryzem. Nasz ośrodek znajduje się w centrum Częstochowy przy ul. Żyrardowskiej 37.

A-ligner jest rozwiązaniem, na które Cię stać! Twój uśmiech zmieni się szybko i dyskretnie, bez metalowych zamków i drutów w ustach.