Implant-Clinic

Protetyka

Leczenie protetyczne pozwala odtworzyć pierwotny, prawidłowy zgryz czy często wręcz go poprawić.

Implant-Clinic

Protetyka

Leczenie protetyczne pozwala odtworzyć pierwotny, prawidłowy zgryz czy często wręcz go poprawić.

Jest niezwykle istotne dla estetyki uzębienia, pozwala uzupełnić braki a także zniwelować przebarwienia na zębach, odtworzyć koronę zęba na wciąż istniejącym korzeniu czy wreszcie zmienić bezzębie pacjenta w piękny, pełen zdrowych, lśniących, niemożliwych do odróżnienia od naturalnych zębów, uśmiech.

Uzupełnienia braków są bardzo istotne, nie tylko ze względu na estetykę i dyskomfort pacjenta spowodowany brakiem zębów, często widocznym nawet podczas mówienia, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Niepełny zgryz i braki w nim, prowadzą do zaburzeń w stawach skroniowo - żuchwowych, a to jest często przyczyną bólu, zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego - objawów niejednokrotnie trudnych do zdiagnozowania, ponieważ nie bierze się pod uwagę jak ważne dla naszego zdrowia i fizycznego stanu ogólnego jest pełne uzębienie.

Jakość i materiały protetyczne

Uzupełnienia protetyczne, które oferujemy naszym Pacjentom wykonane są z najwyżej jakości materiałów w przeważającej ilości z porcelany na bazie złota,tytanu lub cyrkoni. W przypadku koron cyrkonowych mówimy już o uzupełnieniu pełnoceramicznym, które ma bardzo podobne do naturalnego zęba przewodzenie światła (translucencję), bardzo dużą wytrzymałość i pozwala na dokładne dopasowanie. Pacjenci mówią, że nie potrafią odróżnić koron pełnoceramicznych od własnych zębów nie tylko patrząc na nie w lustrze, ale także badając je wewnątrz ust językiem. Prace wykonane na stali dentystycznej są szczególnie atrakcyjne cenowo, polecamy je tym pacjentom, dla których koszt leczenia ma znaczący wpływ na podjęcie decyzji o jego rozpoczęciu a estetyka jest mniej wymagająca.

Brak korony zęba

W przypadku braku korony zęba, np. jej złamaniu lub utracie jej znacznej części na skutek próchnicy, możemy ząb odbudować na kilka sposobów. Jeśli utrata korony zęba nie jest zbyt duża możemy zastosować wkłady koronowe INLAY lub ONLAY, wykonane z kompozytu lub porcelany. Jest to metoda pozwalająca dokładnie odbudować kształt zęba, dająca doskonały efekt kosmetyczny. Ząb tak zrekonstruowany jest trwały i odporny na ścieranie. Drugą metodą odbudowy utraconej korony z zęba, szczególnie w przypadku, gdy jest ona bardzo znaczna jest zastosowanie wkładu koronowo - korzeniowego, który jest cementowany w korzeniu zęba, na nim następnie jest osadzana korona wykonana z porcelany na bazie złota lub cyrkoni.

Brak jednego lub kilku zębów

W naszym ośrodku często wykonywaną procedurą u pacjenta, u którego brak jednego lub kilku zębów, jest wszczepienie implantów. Implanty zastępują korzenie zębowe, są umieszczane w kości w miejscach tak, aby osadzona na nich korona znalazła się precyzyjnie w miejscu utraconego zęba. Niekwestionowaną zaletą implantacji jest pozostawienie często zdrowych zębów w nienaruszonym stanie.Własne zęby nie obarcza się przenoszeniem zwiększonej siły żucia związanej z utratą zębów sąsiednich

Inną metodą uzupełnienia braku jednego lub kilku zębów jest wykonanie mostu. Taki most wymaga oszlifowania dwóch sąsiednich zębów, na których jest mocowany, nie jest więc to metoda doskonała, prowadzi do naruszenia struktury często zdrowych zębów, lecz konkurencyjna cenowo w stosunku do implantów. Korony i mosty mogą się różnić materiałami, z których są wykonane.

Dla najbardziej wymagających pacjentów wykonujemy korony i mosty pełnoceramiczne,z tlenku cyrkonu, które zarówno pod względem estetycznym jak i trwałości przewyższają powszechnie dotąd stosowane i wciąż popularne, prace protetyczne na stali dentystycznej.

Brak wielu zębów w łuku

Naszym pacjentom, jako najlepszą i optymalną metodę leczenie tego typu braków w uzębieniu, polecamy implanty. Umożliwiają one umocowanie uzupełnień protetycznych na stałe, pozwalając cieszyć się Pacjentowi zarówno pięknym uśmiechem jak i komfortem ich użytkowania.

W przypadku kiedy Pacjent nie decyduje się na leczenie implantologiczne wykonujemy zdejmowane uzupełnienia protetyczne. Są to protezy szkieletowe bezklamrowe, czyli mocuje się je na koronach teleskopowych, zatrzaskach lub zasuwach, tym samym są one stabilni związane z podłożem.
Ich zewnętrzny wygląd kosmetyczny nie budzi zastrzeżeń, natomiast aspekt zdrowotny różni się standardem od podobnych uzupełnień w oparciu o implanty.

Całkowite bezzębie

Implanty są wspaniałą alternatywą dla naszych pacjentów. Pozwalają odzyskać pełnię pięknego uśmiechu dając przy tym komfort psychiczny i fizyczny, ponieważ zrekonstruowane zęby czyli proteza, jest na stałe osadzona na implantach.

Tradycyjne protezy nie dają już takiego komfortu użytkowania ich zaletą natomiast jest atrakcyjna cena. Ich zewnętrzny walor estetyczny może być również wysoki, tym bardziej, że do ich wykonania stosujemy najnowocześniejsze materiały oraz rozwiązania.

Licówki

Licówki są cienkimi płatkami przyklejonymi do zęba od strony wargowej. Wykonywane są z porcelany, rzadziej z kompozytu, ponieważ to porcelana ze względu na właściwości materiałowe pozwala na idealne odwzorowanie kształtu zęba, jego koloru, faktury, brzegów szkliwnych oraz zębiny.

Licówki stosuje się w przypadku zębów przednich i mają one przede wszystkim poprawiać estetykę uzębienia. Niwelują przebarwienia, np. zębów martwych, pozwalają ukryć diastemę, bez konieczności zakładania aparatu ortodontycznego, zmieniają kształt zęba oraz wygładzają nierówności.
Licówki pozwalają cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem Pacjentom, których zęby nie należały do doskonałych.